Alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Zagrożenie w pięciu województwach

Polska
Alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Zagrożenie w pięciu województwach
PAP/Darek Delmanowicz

W związku z prognozowanymi burzami, dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa podjął decyzję o wysłaniu SMS-a z ostrzeżeniami - Alertu RCB do osób przebywających w 71 zagrożonych powiatach na terenie województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego i podkarpackiego. IMGW prognozuje wystąpienie burz z gradem i opadami deszczu oraz porywami wiatru do 80 km/h.

Alert drugiego stopnia dotyczy województwa lubelskiego, wschodniej części mazowieckiego i wschodniej części podkarpackiego.

 

Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że występujące zjawiska meteorologiczne mogą powodować duże straty materialne oraz - podobnie jak w przypadku ostrzeżenia pierwszego stopnia - stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia. Występujące w tym czasie niebezpieczne zjawiska pogodowe mogą znacznie ograniczyć codzienne funkcjonowanie.

 

 

 

Alert pierwszego stopnia dotyczy z kolei województw: małopolskiego (północno-wschodnia część), podkarpackiego (zachodnia część) oraz świętokrzyskiego.

 

Ostrzeżenia pierwszego stopnia oznaczają, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

 

las/prz/ polsatnews.pl, PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze