Wpadła w poślizg i wylądowała w potoku. IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami

Polska

Kierująca pojazdem zjechała z drogi i spadła z kilkumetrowej skarpy. Samochód wylądował w potoku. Do zdarzenia doszło w Tarnowie (woj. małopolskie), gdzie IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami. W czwartek synoptycy prognozują opady deszczu, a w pasie od Ziemi Lubuskiej po południowe Podlasie i wschodnie Mazowsze oraz na południowym wschodzie kraju będą burze.

Jada po śliskiej nawierzchni w padającym deszczu zakończyła się groźnym wypadkiem.

 

Samochód wylądował w wodzie

 

Kierująca Oplem Zafirą, we wtorkowe popołudnie podróżowała wraz ze swoją córką w miejscowości Słona. Na śliskiej drodze, straciła panowanie nad kierownicą i jej samochód wpadł w poślizg. Chwilę potem wylądował w potoku Słonianka płynącym wzdłuż drogi.

 

Kobiety nie poniosły poważnych obrażeń, lecz zostały przewiezione do szpitala w celu przeprowadzenia badań kontrolnych.

 

Strażacy z Tarnowa przy użyciu specjalistycznego podnośnika wyciągnęli opla z potoku. Istniało zagrożenie przedostania się substancji niebezpiecznych do środowiska.

 

Utrudnienia w tym miejscu trwały dwie godziny.

 

Kierująca za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym została ukarana przez policjantów mandatem.

 

Burze i intensywny deszcz na zachodzie i w centrum 

 

IMGW w środę po południu wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnym deszczem, a także przed burzami dla zachodniej i centralnej części kraju oraz dla woj. lubelskiego.

 

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnym deszczem, a także przed burzami IMGW wydało dla woj. lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego oraz lubelskiego. Intensywnego deszczu, ale bez burz, mogą spodziewać się mieszkańcy województwa dolnośląskiego oraz opolskiego.

 

Jak wyjaśnia instytut, ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewidywane warunki sprzyjają wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów i sytuacji pogodowej.

 

 

Niekorzystna prognoza na czwartek

 

Deszczowa pogoda będzie utrzymywać się także w czwartek. Opadów deszczu należy spodziewać się w pasie od Ziemi Lubuskiej przez południowe Podlasie i wschodnie Mazowsze. Na południowym wschodzie kraju mogą wystąpić burze. Maksymalna temperatura w czwartek będzie się wahać od 11-12 st. nad morzem, 15 st. na północy do 20 st. na południowym wschodzie oraz miejscami w centrum. W piątek mogą nadal występować przelotne opady deszczu oraz burze. Temperatura maksymalna wahać się będzie od 14 st-16 st. nad morzem, 17 st. na północy do 21-22 st. na południowym wschodzie kraju.

 

Wpadła w poślizg i wylądowała w potoku. Opady deszczu w całej Polsce
Galeria zdjęć (4)

msl/hlk/ polsatnews.pl, PAP, Polsat News

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze