2 proc. przewagi PiS nad Koalicją Europejską. Najnowszy sondaż wyborów do europarlamentu

Polska
2 proc. przewagi PiS nad Koalicją Europejską. Najnowszy sondaż wyborów do europarlamentu
Polsat News

Gdyby wybory do Parlamentu Europejskiego odbyły się w połowie maja, PiS mogłoby liczyć na 40,3 proc. głosów, a Koalicja Europejska na 38,5 proc. głosów - wynika z sondażu Estymator dla DoRzeczy.pl. Prognozowana frekwencja wyniosłaby 38 proc.

Trzecie miejsce w opublikowanym w sobotę sondażu zajęła Wiosna Biedronia - 7,6 proc. głosów, a próg wyborczy przekracza jeszcze tylko Kukiz'15 - 5,1 proc. głosów.

 

Blisko przekroczenia progu wyborczego znalazła się Konfederacja - 4,9 proc. głosów, a ostatnie miejsce w sondażu zajmuje Lewica Razem - 3,1 proc. Na inne ugrupowania wskazało 0,5 proc. respondentów.

 

W przeliczeniu tych wyników na mandaty, PiS mógłby liczyć na 23 miejsca w Parlamencie Europejskim, Koalicja Europejska na 22, Wiosna Biedronia na 4, a Kukiz'15 na 2 (3 jeśli dojdzie do brexitu) - podaje "Do Rzeczy".

 

Badanie przeprowadzono w dniach 15-16 maja 2019 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1011 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły na jaką partię.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie