Radziwiłł: Rzecznik Praw Obywatelskich bardziej troszczył się o prawa sprawców pedofilii niż ofiar

Polska

- Rzecznik Praw Obywatelskich bardziej troszczył się, kiedy tworzyliśmy rejestr pedofilów, o sprawców niż o ofiary. Bardziej troszczył się o prawo do prywatności sprawców niż o ofiary, albo przyszłe ofiary - powiedział Konstanty Radziwiłł (PiS). Paulina Hennig-Kloska z Nowoczesnej, w programie "Polityka na Ostro" zażądała przeprosin. Jej zdaniem RPO ostrzegał przed stygmatyzacją niewinnych rodzin.

- Mam ciągle przejmujące wrażenie na temat tego strasznego zjawiska jakim jest pedofilia, że wielu wypowiada się nie dlatego, żeby chronić dzieci, tylko żeby przywalić Kościołowi, a przy okazji - nie wiadomo dlaczego - obecnie rządzącym - powiedział w programie "Polityka na Ostro" Konstanty Radziwiłł, były minister zdrowia w rządzi PiS.

 

Jego zdaniem "przyklejanie" problemu obecnie rządzącej formacji politycznej jest jeszcze większym absurdem. Radziwiłł udowadniał, że to wszystkim rządzącym w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat w Polsce można zarzucić, że wielu sprawców pedofilii z przeszłości do tej pory nie znalazło się w więzieniach.

 

"Powinniśmy zwalczać pedofilię wszędzie tam, gdzie ona występuje"

 

Zdaniem byłego ministra zdrowia statystyki są bezwzględne. Powtórzył przy tym informację wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego, który stwierdził, że wśród skazanych za przestępstwa pedofilii najwięcej jest murarzy, a nie księży.

 

- To nie świadczy, źle o murarzach, tylko o tym, że jeżeli chcemy walczyć z tym zjawiskiem, to powinniśmy je zwalczać wszędzie tam, gdzie ono występuje - w szkołach, na policji, w wojsku, nie wiem, gdzie jeszcze - powiedział Radziwiłł.

 

Zapytany o to, kto w polskim życiu publicznym chce bronić pedofilów, powiedział, że jest to Rzecznik Praw Obywatelskich.

 

- Wspomniany Rzecznik Praw Obywatelskich bardziej troszczył się wtedy, kiedy tworzyliśmy rejestr pedofilów, o sprawców niż o ofiary. Bardziej troszczył się o prawo do prywatności sprawców, niż o ofiary, albo przyszłe ofiary - powiedział Konstanty Radziwiłł.

 

"Rejestr pedofilów uderza w niewinnych członków rodzin sprawcy" 


- Natychmiast żądam, aby pan wycofał się ze swoich słów - zażądała Paulina Hennig-Kloska z Nowoczesnej. - Rzecznik Praw Obywatelskich twierdził, że rejestr pedofilów uderza w niewinnych członków rodzin sprawcy - dodała.

 

- I dlatego rejestr pedofilów trzeba ukrywać? - pytał Radziwiłł.

 

- Proszę przeprosić i wycofać się ze słów, które pan powiedział - powiedziała posłanka Nowoczesnej do Radziwiłła.

hlk/grz/ polsatnews.pl, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie