"Łowcy głów" zatrzymali poszukiwanego listem gończym. "Sceny, jak z filmu sensacyjnego"

Polska

Dolnośląscy "łowcy głów" wspólnie z policjantami z Kłodzka i Ząbkowic Śląskich zatrzymali 42-latka poszukiwanego listem gończym - podała policja. Mężczyzna, który był skazany na pięć lat więzienia przez prawie dwa lata ukrywał się.

Jak poinformowały w piątek służby prasowe dolnośląskiej policji, mężczyzna od dwóch lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. W przeszłości kierował zorganizowaną grupą przestępczą, popełniającą przestępstwa skarbowe związane z nielegalnym obrotem alkoholem, produkcją i wprowadzaniem do obrotu napojów spirytusowych z ominięciem obowiązków podatkowych. Był też oskarżony o udział w bójce. Za popełnione przestępstwa został skazany na karę 5 lat pozbawienia wolności.

 

Policja Dolnośląska

- Sceny niczym z filmu sensacyjnego rozegrały się na drodze krajowej nr 8 w Ząbkowicach Śląskich. Funkcjonariusze Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z policjantami z Kłodzka i Ząbkowic Śląskich zatrzymali 42-letniego mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna był całkowicie zaskoczony i nie stawiał żadnego oporu - powiedział kom. Kamil Rynkiewicz z biura prasowego policji.

 

Policja Dolnośląska

Wyjaśnił, że od dwóch lat 42-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Często zmieniał miejsca swojego pobytu, utrudniając w ten sposób namierzenie go.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie