Student oszukał niemiecką kolej na dwa mln euro. "Wyrywano go w klapkach z mieszkania"

Świat
Student oszukał niemiecką kolej na dwa mln euro. "Wyrywano go w klapkach z mieszkania"
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay/Wikimedia.org/Deutsche Bahn AG

Mieszkający i studiujący w Chemnitz 32-letni Chińczyk od dłuższego czasu okradał niemiecką kolej. Kupował bilety w internecie, płacąc za nie fałszywymi kartami kredytowymi, a później sprzedawał je po obniżonych cenach. W środę policja zakończyła proceder, aresztując go. Lokalne media piszą, że został "wyrywany w klapkach z mieszkania".

Niemiecka policja od dawna rozpracowywała proceder, polegający na masowym kupowaniu biletów kolejowych, za które płacono w internecie sfałszowanymi kartami kredytowymi.


W środę mundurowi wkroczyli jednocześnie do kilku mieszkań w Chemnitz. Zatrzymano 32-letniego Chińczyka, który studiował na miejscowej politechnice. Wpadł również jego 31-letni wspólnik, mieszkający w Dusseldorfie.

 

15 tys. "lewych" biletów


Obaj kupili ok. 15 tys. biletów, za sprzedaż których kolej nie zobaczyła ani centa. Rzeczniczka policji federalnej Anett Bochmann oceniła straty niemieckiej kolei na co najmniej 2 mln euro.


Wiadomo, że bilety były przez Chińczyka odsprzedawane, a chętnych nie brakowało, gdyż oferował znacznie niższe ceny. Śledczy wciąż jednak nie wiedzą, jakimi kanałami oszuści "upłynniali" łupy.


Zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia.

 

Zobacz wideo: minął zakaz i wjechał wprost na przejazd kolejowy, gdzie utknął. Pociąg stanął w ostatniej chwili

 

grz/luq/ blid.de, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie