72-latek oszukiwał metodą... na wnuczka. Osiem osób dało się nabrać

Polska

Emeryt oszukiwał rówieśników podając się za wnuczka i policjanta. Mężczyzna został zatrzymany przez prawdziwych funkcjonariuszy. Usłyszał już zarzuty. W więzieniu może posiedzieć do 80-tki. Tylko w zeszłym roku złodzieje wyłudzili w ten sposób od seniorów 60 milionów złotych.

Mężczyzna działał w Gliwicach (woj. śląskie) od początku stycznia. Udało mu się nabrać osiem osób. Łupem mężczyzny padły pieniądze i biżuteria. W końcu jednak policja trafiła na trop oszusta.

 

Mężczyzna został zatrzymany, usłyszał już zarzuty. Sąd zastosował wobec sędziwego "wnuczka" tymczasowe aresztowanie. Za popełnione przestępstwa 72-latkowi grozi kara do 8 lat więzienia.

 

Policyjne statystyki pokazują, że mimo apeli i kampanii społecznych ofiarami oszustów pada coraz więcej osób starszych. W 2018 roku oszuści wyłudzili w ten sposób 60 mln zł!

 

- Warto aby wnuczkowie, w trosce o dobro swoich dziadków, ostrzegli ich, przed tym, co im może grozić. W dalszym ciągu notujemy dużą liczbę przestępstw tego typu - powiedział Polsat News Sebastian Gleń z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

 

Dla przykładu w tym mieście kwota, którą seniorzy oddali oszustom, wzrosła w ciągu roku ponad czterokrotnie - z 1,2 mln do ponad 4,5 mln złotych.

dk/hlk/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze