Premier przez 3,5 godziny czekał na wylot do Brukseli. Powodem strajk kontrolerów lotów

Polska

Premier Mateusz Morawiecki przed godz. 14 przybył do Brukseli. Szef rządu dotarł z 3,5-godzinnym opóźnieniem, bo jego samolot do godz. 11:30 czekał na płycie lotniska w Warszawie z powodu protestu kontrolerów lotów w Brukseli. Swoją wizytę w Belgii premier miał rozpocząć od udziału w konferencji "Przyszłość opodatkowania w UE". Z powodu problemów komunikacyjnych, wydarzenie zostało odwołane.

Premier miał wyruszyć do Brukseli o godz. 8:00, ale okazało się, że centrum kontroli lotów w Brukseli zostało w czwartek zamknięte do godz. 13 z powodu akcji protestacyjnej. 

 

"Spodziewamy się poważnego wpływu na pasażerów i loty z lotniska w Brukseli w tym czasie. W konsekwencji opóźnienia, późniejsze przyloty i odwołane loty mogą wystąpić przez cały dzień" - napisało w swoim komunikacie lotnisko w Brukseli.

 

 

Około 90 lotów zostało w czwartek odwołanych z powodu niespodziewanej akcji protestacyjnej kontrolerów lotu w Brukseli; 100 lotów jest opóźnionych. Przestrzeń powietrzna nad Belgią będzie sparaliżowana do godz. 13.

 

Na stronie internetowej położonego pod Brukselą lotniska Zaventem wyszczególniono odwołane i opóźnione loty. Utrudnieniami został dotknięty też samolot LOT-u z Warszawy, który miał lądować o godz. 9.30.

 

Port w Brukseli apelował, by pasażerowie, których loty zostały odwołane, nie przyjeżdżali na lotnisko. Mieli się kontaktować ze swoją linią lotniczą w celu uzyskania dalszych informacji.

 

Odwołana konferencja

 

Premier Morawiecki miał wziąć udział w konferencji "Przyszłość opodatkowania w UE". Z powodu problemów komunikacyjnych, wydarzenie zostało jednak odwołane o czym poinformował rano Guntram Wolff - szef think-tanku Bruegel, który organizował wydarzenie. 

"Z przykrością informujemy, że musimy anulować wydarzenie +Przyszłość opodatkowania w UE+ zaplanowane na dziś o 10.30. Ze względu na niezapowiedziany strajk kontrolerów ruchu lotniczego w Belgii premier Morawiecki nie jest w stanie wylądować w Brukseli na czas imprezy. Szczerze przepraszamy za wszelkie niedogodności spowodowane odwołaniem w ostatniej chwili" - poinformował Bruegel w komunikacie.

W Brukseli szef polskiego weźmie udział w seminarium Partnerstwo Wschodnie po 2020 roku oraz w inauguracji centrum Business & Science Poland. Ostatni punkt wizyty w Brukseli to udział w konferencji "Poland: 15 Years of EU Membership. Political, economic and social dimensions".

zdr/ml/pgo/ polsatnews.pl, PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze