Pijani rodzice opiekowali się dwumiesięcznym synkiem. Grozi im do 5 lat więzienia

Polska
Pijani rodzice opiekowali się dwumiesięcznym synkiem. Grozi im do 5 lat więzienia
Pixabay.com/ jarmoluk

Nawet 5 lat więzienia grozi nietrzeźwym rodzicom z Radomska, którzy sprawowali opiekę nad swoim dwumiesięcznym synem. Kobieta miała 2,7 promila, a mężczyzna 3,1 promila alkoholu w organizmie. Oboje zostali zatrzymani, a dziecko trafiło do szpitala.

Jak podał w środę Włodzimierz Czapla z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku, o parze nietrzeźwych rodziców poinformowali komendę pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Do zdarzenia doszło tuż po godz. 8.00 we wtorek.

 

Przeprowadzone przez policjantów badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał 3,1 prom., a kobieta 2,7 prom. alkoholu w organizmie. Oboje rodzice zostali zatrzymani. Według oficera prasowego radomszczańskiej policji, po wytrzeźwieniu usłyszą zarzuty narażenia małoletniego synka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, za co grozić może do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Decyzją Sądu Rejonowego w Radomsku dziecko trafiło do radomszczańskiego szpitala. W najbliższych dniach sąd ma podjąć decyzję, kto będzie sprawował nad nim opiekę.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie