Miał spowodować kolizję z bmw. Podróżujący autem osobowym wysiedli i pobili kierowcę ciężarówki

Moto
Miał spowodować kolizję z bmw. Podróżujący autem osobowym wysiedli i pobili kierowcę ciężarówki
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Polsat News

Kierowca ciężarówki miał rzekomo nagle zjechać na lewy pas ruchu autostrady A4 i doprowadzić do kolizji z jadącym za nim autem osobowym. Uczestnicy zdarzenia, aby wyjaśnić sytuację, zjechali na najbliższy parking. Tam, zanim kierowca tira zdołał wysiąść, został zaatakowany przez kierowcę bmw oraz jego pasażerów. Trzech mieszkańców Wrocławia w wieku 20, 23 i 31 lat zostało zatrzymanych.

Do napaści doszło na parkingu przy autostradzie A4 w pobliżu Środy Ślaskiej (woj. dolnośląskie). Kierowca tira zjechał na parking, by wyjaśnić sytuację, do której doszło chwilę wcześniej na trasie - doszło do kolizji z samochodem osobowym marki BMW. 

 

Napastnicy, nie czekając na wyjaśnienia kierowcy, zaczęli go kopać po całym ciele i głowie. Nie przestawali bić nawet wówczas, kiedy mężczyzna upadł.

 

Mężczyźni rzucili się również innego kierowcę, który widząc, co się dzieje, podbiegł i próbował pomóc napadniętemu. W rezultacie obaj pobici zostali zabrani do szpitala. 

 

Napastnikom grozi do 3 lat więzienia 

 

Średzcy policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Wrocławia, którym przedstawili dwa zarzuty - udziału w pobiciu i narażenia pokrzywdzonych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Ponadto 23-latek odpowie również za kierowanie wobec dwóch pokrzywdzonych gróźb pozbawienia życia.

 

Zatrzymanym grozi kara do trzech lat więzienia.

 

- Policjanci wyjaśniają również okoliczności zdarzenia drogowego, które miało miejsce na autostradzie - informuje asp. szt. Marta Stefanowska, oficer prasowy Komendy Policji w Środzie Śląskiej.

grz/hlk/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze