Biały Dom: Donald Trump spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą 12 czerwca

Polska

Biały Dom poinformował w środę w oficjalnym komunikacie, że prezydent Donald Trump spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą 12 czerwca w Waszyngtonie. Przywódcy Polski i Stanów Zjednoczonych będą wspólnie "obchodzić 20. rocznicę przystąpienia Polski do Sojuszu Północnoatlantyckiego i 30. rocznicę upadku komunizmu".

Prezydent Trump powita wraz z pierwszą damą Melanią Trump prezydenta Dudę wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą 12 czerwca - podał Biały Dom. 

 

Biały Dom podkreśla, że wizyta prezydenta Dudy będzie stanowić potwierdzenie "historycznych i kulturalnych więzi łączących Stany Zjednoczone i Polskę", co nabiera szczególnego znaczenia "w kontekście 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej", która przypada w tym roku.

 

"Prezydent Trump i prezydent Duda będą omawiali rozwijające się strategiczne partnerstwo oraz szereg spraw interesujących obie strony, w tym obronność, bezpieczeństwo, energię oraz kwestie handlowe" - podaje Biały Dom.

 

20. rocznica przystąpienia Polski do NATO i 30. rocznica upadku komunizmu

 

Polska i Stany Zjednoczone będą również "obchodzić 20. rocznicę przystąpienia Polski do Sojuszu Północnoatlantyckiego i 30. rocznicę upadku komunizmu" - głosi oświadczenie.

 

- Wyrażamy satysfakcję z potwierdzenia przez Biały Dom daty wizyty pary prezydenckiej w Waszyngtonie, o której rozmawialiśmy od początku, czyli 12 czerwca - powiedział w środę szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. 

 

Jak dodał prezydent spędzi cały 12 czerwca w Waszyngtonie, a 13 czerwca rozpocznie wizytę gospodarczą na Zachodnim Wybrzeżu, która obejmie stanu Teksas i Newadę a także Dolinę Krzemową w Kalifornii. Prezydentowi będzie towarzyszyła grupa przedsiębiorców oraz przedstawicieli start-upów.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie