Policja zatrzymała byłego właściciela Wisły Kraków Jakuba M.

Polska
Policja zatrzymała byłego właściciela Wisły Kraków Jakuba M.
Wikipedia Commons

Były właściciel Wisły Kraków Jakub M. został zatrzymany przez stołecznych policjantów. - Mężczyzna został zatrzymany wczoraj przed południem w jednej z instytucji finansowych i jest podejrzewany o przestępstwa gospodarcze - poinformował nadkom. Robert Szumiata ze śródmiejskiej policji.

Jak informuje nadkom. Szumiata decyzja o kwalifikacji prawnej czynu zostanie podjęta w momencie wszczęcia śledztwa w tej sprawie. Na tę chwilę nikt nie usłyszał jeszcze zarzutów.

 

Informacje o zatrzymaniu Jakuba M. jako pierwsze podało radio RMF FM 24. Według RMF FM 24 Jakub M. może usłyszeć zarzuty oszustwa, przywłaszczenia mienia lub wyłudzenia. Mężczyzna na podrobione notarialne pełnomocnictwo jednej z firm miał próbować wziąć w leasing dwie drukarki warte prawie ćwierć miliona złotych. Potem okazało się, że w podobny sposób wyleasingował sobie luksusowe porsche warte ponad 500 tysięcy.

 

W kwietniu były właściciel Wisły został skazany za przywłaszczanie klubowych pieniędzy. Sąd ukarał go za to grzywną w wysokości 60 tysięcy złotych. Jakub M. dobrowolnie poddał się karze i zwrócił Wiśle prawie pół miliona złotych, które przywłaszczył.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie