Trudna sprzedaż klubu z Krakowa. TS "Wisła": "Warunki umowy nie zostały spełnione". Pieniędzy brak

Polska
Trudna sprzedaż klubu z Krakowa. TS "Wisła": "Warunki umowy nie zostały spełnione". Pieniędzy brak
Wikimedia Commons

Towarzystwo Sportowe "Wisła" nie otrzymało potwierdzenia przelewu, a żadne pieniądze nie wpłynęły na konto spółki. 31 grudnia odbyło się spotkanie zarządu m.in. z przedstawicielem kancelarii prawnej, która analizuje zapisy w umowie sprzedaży Wisły Kraków SA - poinformowało TS "Wisła" na swojej stronie internetowej. Jak podano, do chwili publikacji komunikatu warunki umowy nie zostały spełnione.

Zarząd planuje wyjaśnić sprawę związaną z przejęciem piłkarskiej spółki przez Vanna Ly i Matsa Hartlinga.
 
Pieniędzy i potwierdzenia nadal brak
 
"Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Zarząd Towarzystwa Sportowego Wisła”Kraków podjął stosowne działania, mające doprowadzić do wyjaśnienia sprawy związanej z przejęciem piłkarskiej spółki przez Panów Vanna Ly i  Matsa Hartlinga. W poniedziałek 31 grudnia odbyły się spotkania Zarządu Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków m.in. z przedstawicielem kancelarii prawnej, która analizuje zapisy w umowie sprzedaży Wisły Kraków SA" - czytamy na stronie internetowej Towarzystwa. 
 
Na piątek 4 stycznia planowana jest konferencja prasowa dotycząca sytuacji Towarzystwa Sportowego "Wisła" Kraków oraz Spółki Akcyjnej, która prowadzi drużynę piłkarską.
 
Przyszły właściciel Wisły Kraków "poważnie zachorował podczas lotu"
 
W niedzielę poinformowano, że Vanna Ly - dyrektor Alelega Luxemburg, podmiotu, który miał nabyć udziały Wisły Kraków - poważnie zachorował podczas lotu przez Atlantyk. "Nasze myśli są z Panem Ly i jego rodziną" - napisał na Twitterze klub piłkarski. Jak podkreślono, przyszli nabywcy "robią wszystko co w ich mocy, aby zakończyć proces nabycia klubu".
 

Przyszli współwłaściciele Wisły Kraków Mats Harling i Vanna Ly byli zobowiązaniu umową do przelania na konto klubu 12 milionów zł. Termin minął w sobotę o 23:59. Pieniądze jednak nie dotarły.

 

W mediach spekulowano, że przelew został wysłany z konta i będzie zaksięgowany w poniedziałek rano.

msl/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie