Pilot zatrzymany kilka minut przed lotem. Miał z zimną krwią zabić trzy osoby i spalić ich zwłoki

Świat
Pilot zatrzymany kilka minut przed lotem. Miał z zimną krwią zabić trzy osoby i spalić ich zwłoki
AP

51-letni Christian Martin został aresztowany na terenie portu lotniczego w Louisville w USA. Pilot linii American Airlines jest podejrzewany o zabicie małżeństwa 58-latków - Calvina i Pameli Phillips oraz ich 63- letniego sąsiada Edwarda Dansereau. Ciała ofiar zostały znalezione w spalonym samochodzie w polu kukurydzy w listopadzie 2015 roku.

Do zabójstwa miało dojść w domu małżeństwa w Pembroke. Ofiary zostały zastrzelone z broni palnej. Początkowo śledztwo policji nie przynosiło rezultatów. Dopiero w 2017 roku sprawą zajęło się biuro prokuratora generalnego Kentucky.

 

Andy Beshear prokurator generalny z Kentucky powiedział, że Christian Martin myślał, że "śledztwo zostało porzucone i liczył na to, że sprawiedliwość nie nadejdzie".

 

- Mamy nadzieję, że jest to jeden z przykładów, który pokazuje, że nigdy nie można się poddawać w dochodzeniu do prawdy - stwierdził śledczy.

 

Pilot oczekuje teraz na proces. Linie lotnicze American Airlines ogłosiły, że w razie potrzeby są gotowe do pomocy w dochodzeniu.

 

W oświadczeniu krewni ofiar powiedzieli, że "prześladuje ich to, co zostało im zrobione i z niecierpliwością czekają na werdykt, który położy kres terrorowi".

maw/hlk/ thesun.co.uk
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie