"Jeśli masz do dzieci chuć, wesprze cię w tym biskup Głódź". Profesor gdańskiej ASP o arcybiskupie

Polska
"Jeśli masz do dzieci chuć, wesprze cię w tym biskup Głódź". Profesor gdańskiej ASP o arcybiskupie
Social Propaganda Studio, screenshot google maps

Pracownia Propagandy Społecznej na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku udostępniła w mediach społecznościowych dwa plakaty adresowane do metropolity gdańskiego abp. Sławoja Leszka Głódzia. Jeden z jego przekreśloną twarzą z podpisem "ASP MÓWI NIE!!! ZAKAZ WJAZDU" i drugi z hasłem "Jeśli masz do dzieci chuć, wesprze cię w tym biskup Głódź". Autorem jest prof. ASP Jacek Staniszewski.

Plakaty o zdecydowanej wymowie zostały opublikowane w mediach społecznościowych przez Pracownie Propagandy Społecznej gdańskiej uczelni artystycznej.

 

 

Plakaty wymierzone w abpa Głódzia

 

"Social Propaganda Studio/Wydział Grafiki ASP w Gdańsku mówi NIE! zapraszaniu w mury naszej uczelni pana Głódzia po jego haniebnych wypowiedziach w związku z ujawnianiem faktów pedofilii w Kościele. Wyrażamy nasz sprzeciw wobec podejmowania tej osoby na ważnych uroczystościach uczelnianych".

 

 

Autorem plakatów jest prof. ASP Jacek Staniszewski, kierownik "Pracowni Propagandy Społecznej", który w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" powiedział, że abp. Głódź "sam jest negatywnym bohaterem".

 

- Nie mieści mi się w głowie, że metropolita gdański nie komentuje udowodnionych, haniebnych czynów księży - powiedział Staniszewski. 

 

 

Wydział gdańskiego ASP zbiera również podpisy pod listem sprzeciwu w związku z postawą abp. Sławoja Leszka Głódzia.

 

Trójmiejski hierarcha zapytany o zdanie na temat filmu dokumentalnego braci Sekielskich o pedofilii w Kościele Katolickim, stwierdził, że go nie obejrzy, bo "nie ogląda byle czego".

 

Film Sekielskiego wywołał burzę

 

W sobotę na oficjalnym profilu Tomasza Sekielskiego na kanale YouTube premierę miał dokument pt. "Tylko nie mów nikomu", w którym przedstawione zostały przypadki wykorzystywania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne.

 

W dwugodzinnym dokumencie Sekielskiego znalazły się m.in. wywiady z ofiarami księży, zapis konfrontacji ofiar i księży, rozmowy z psychologiem i prawnikami.

 

Można tam także zobaczyć zdjęcia bohaterów sprzed lat, a kamera towarzyszy im w podróżach do miejsc, w których - jak opisują - dochodziło do molestowania.

maw/hlk/ polsatnews.pl, "Gazeta Wyborcza"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie