Częstochowska policja wykryła nielegalną fabrykę papierosów. Ponad tona przejętego tytoniu

Polska
Częstochowska policja wykryła nielegalną fabrykę papierosów. Ponad tona przejętego tytoniu
KMP w Częstochowie

Pięć zatrzymanych na gorącym uczynku osób, zabezpieczone urządzenia do produkcji i ponad tona przejętego tytoniu - to efekty akcji policjantów z Częstochowy, którzy zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów, działającą w powiecie radomszczańskim (woj. łódzkie).

"Przestępcy wpadli na gorącym uczynku na jednej z posesji w woj. łódzkim podczas produkcji wyrobów tytoniowych. Policjanci zabezpieczyli ponad 1 tonę tytoniu i 5 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Efektem ich działań było zatrzymanie 5 osób, które są podejrzane o narażenie Skarbu Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego o prawie 900 tys. zł" - podała w poniedziałek częstochowska policja.

 

Sprawą zajmują się funkcjonariusze z częstochowskiej komendy, zwalczający przestępczość gospodarczą. Nielegalną wytwórnię papierosów namierzyli na jednej z posesji w powiecie radomszczańskim. Przy produkcji pracowało tam pięciu mężczyzn. Grupa podrabiała znaki firmowe jednej z marek papierosów. Wyprodukowane w ten sposób wyroby tytoniowe trafiały na rynek.

 

W jednym z pomieszczeń gospodarczych policjanci zabezpieczyli urządzenie do produkcji papierosów, agregat prądotwórczy, urządzenie do odsysania pyłu tytoniowego i urządzenie służące do pomiaru wilgotności tytoniu. Zabezpieczyli też komponenty do produkcji papierosów i gotowe już wyroby.

 

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, na wniosek śledczych i prokuratora, sąd aresztował podejrzanych. Może im grozić kara do 10 lat więzienia.

 

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie