Kosiniak-Kamysz: będziemy promować markę polskiej żywności na świecie i w Europie

Polska
Kosiniak-Kamysz: będziemy promować markę polskiej żywności na świecie i w Europie
Polsat News

Będziemy promować markę polskiej żywności na świecie i w Europie - powiedział w niedzielę w Szczecinie szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podczas regionalnej konwencji Koalicji Europejskiej. Zaznaczył, że obecnie nie otwiera się nowych rynków na Wschodzie ani nie umacnia się tych na Zachodzie.

- Przywrócimy normalność, przywrócimy zgodę, tylko muszą wygrać ci, którzy nie są zarażeni ciężką chorobą nienawiści, która zatruwa serca i umysły - powiedział w niedzielę w Szczecinie podczas konwencji Koalicji Europejskiej przewodniczący Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz.

 

Jak zaznaczył, "wielu może nawoływać do porozumienia i zgody". - Tylko sprawdźmy, jakie mają intencje - powiedział Kosiniak-Kamysz.

Szef ludowców zapewniał, że Koalicja Europejska będzie "promować markę polskiej żywności na świecie i w Europie".

 

- Przywrócimy tę markę, bo dzisiaj się nie otwiera nowych rynków ani na Wschodzie, ani też tych na Zachodzie się nie umacnia - powiedział Kosiniak-Kamysz. Dodał, że obecny rząd "obraził naszych strategicznych sojuszników, Francuzów, we wspólnej polityce rolnej".

- To nie o to chodzi w promocji żywności, żeby uczyć posługiwać się nożem i widelcem" - powiedział szef PSL. Dodał, że pozycja polskiego rolnictwa jest "sprawą kluczową.

 

Kosiniak-Kamysz: we wtorek prezentacja partii, które wesprą Koalicję Europejską

 

O rozszerzeniu Koalicji Europejskiej mówił w piątek lider PO Grzegorz Schetyna podczas debaty z amerykańskim historykiem Timothy Snyderem. Koalicję - projekt powołany pod koniec lutego na majowe wybory do Parlamentu Europejskiego - współtworzą: PO, PSL, SLD, Nowoczesna oraz Zieloni.

 

Kosiniak-Kamysz poinformował w niedzielę w Radiu ZET, że prezentacja nowych podmiotów odbędzie się we wtorek. Zdradził, że jednym z nich będzie Unia Europejskich Demokratów, której posłowie obecnie współtworzą z ludowcami klub w Sejmie.

 

- To jest ważny sygnał, że wokół Koalicji Europejskiej gromadzi się najwięcej środowisk politycznych i społecznych, bo to nie będą tylko partie polityczne - podkreślił lider PSL.

 

Zaznaczył, że w pierwszej kolejności przedstawione zostaną partie polityczne, a w późniejszym terminie organizacje społeczne.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja; Polacy wybiorą w nich 52 polskich eurodeputowanych.

jm/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie