Uzbrojeni napastnicy zaatakowali hotel w Pakistanie. Doszło do strzelaniny

Świat
Uzbrojeni napastnicy zaatakowali hotel w Pakistanie. Doszło do strzelaniny
Zdjęcie ilustracyjne/ pexels.com/ Tim Savage

Co najmniej trzech uzbrojonych napastników wdarło się w sobotę do pięciogwiazdkowego hotelu w portowym Gwadarze w pakistańskiej prowincji Beludżystan. Doszło do strzelaniny, w której zginął jeden ochroniarz. Do ataku przyznała się organizacja Armia Wyzwolenia Beludżystanu (BLA).

Teren wokół hotelu otoczono kordonem policyjnym. Do operacji przeciwko terrorystom włączono komandosów morskich i żołnierzy.

 

Kiedy silnie uzbrojeni napastnicy wdzierali się do hotelu, chciał ich powstrzymać przy wejściu ochroniarz. Napastnicy zastrzelili go - podały pakistańskie wojskowe służby prasowe.

 

Według lokalnych władz beludżystańskich, wszystkich gości z hotelu bezpiecznie ewakuowano.

 

W tle ataku działania Chin

 

BLA stała za listopadowym atakiem na konsulat Chin w Karaczi; ugrupowanie przekazało wtedy, że zaatakowali ambasadę, ponieważ Chiny eksploatują pakistańskie zasoby.

 

Chiny zainwestowały miliardów dolarów w Chińsko-Pakistański Korytarz Gospodarczy (CPEC) w ramach inicjatywy "Pasa i Szlaku". W Gwadarze w ramach tego projektu ma powstać strategiczny port głębinowy, który zapewni chińskim towarom bezpośredni dostęp do Morza Arabskiego.

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie