Miał gonić uczennicę i szarpać za sukienkę. Policja poszukuje mężczyzny i publikuje wizerunek

Polska
Miał gonić uczennicę i szarpać za sukienkę. Policja poszukuje mężczyzny i publikuje wizerunek
Podlaska policja

Policjanci z Komisariatu Policji w Łapach poszukują mężczyzny, który miał doprowadzić "do innej czynności seksualnej" 15-letnią uczennicę. Z relacji ojca dziewczyny, który zgłosił zdarzenie, wynika, że mężczyzna gonił ją i szarpał za spódnicę.

Do zdarzenia doszło w środę o godzinie 8:35 przy ulicy Polnej w Łapach na terenie Szkoły Podstawowej nr 1, do której chodzi 15-latka.

 

Z relacji lokalnej gazety wynika, że mężczyzna, który zaczepił uczennicę, miał powiedzieć jej, że ma ładne nogi. Następnie, kiedy dziewczyna zaczęła uciekać, miał ją gonić i szarpać za spódnicę.

 

Apel policji


W szkole jest zainstalowany monitoring, który zabezpieczyła policja. Na jednym z nagrań widać mężczyznę, który przypomina wyglądem tego, którego opisały poszkodowana i jej matka.


Poszukiwany mężczyzna jest wysoki, szczupły, ma siwe włosy. Był ubrany w skórzaną kurtkę.

 

Podlaska policja

 
Policja apeluje, aby wszystkie osoby, które rozpoznają napastnika na zdjęciach zgłosiły się z informacjami na komisariat.

 

Dzień po zdarzeniu, pod Szkołą Podstawową nr 1 w Łapach, stał policyjny patrol. 

 

- Wysłaliśmy patrol i dzielnicowego, który ma ze wzmożoną uwagą nadzorować to, co się dzieje w rejonie szkoły, czy ktoś się wokół niej kręci - poinformowała mł. asp. Katarzyna Zarzecka z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.

las/luq/ polsatnews.pl, Kurier Poranny

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!