Szczątki dwóch osób w spalonym aucie pod Namysłowem. Prokuratura wszczęła śledztwo

Polska

Prokuratura rejonowa w Kluczborku wszczęła w czwartek śledztwo mające wyjaśnić okoliczności śmierci dwóch osób znalezionych w środę w spalonym samochodzie koło miejscowości Pokój (woj. opolskie) między Namysłowem a Kluczborkiem.

Jak poinformowała w czwartek prokurator Anita Dąbrowa-Derda, śledztwo prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci.

 

Pożar w lesie koło miejscowości Pokój zauważył w środę pracownik wieży obserwacyjnej. Na miejsce skierowano strażaków i policję. Na skrzyżowaniu leśnych dróg znaleziono spalony samochód, w którym znajdowały się szczątki dwóch osób.

 

Brak udziału osób trzecich

 

Po wstępnych oględzinach śledczy wykluczają udział osób trzecich w zdarzeniu. Nie potwierdzają także informacji o tym, jakoby w samochodzie były szczątki mieszkającego w Prudniku małżeństwa z Chin, którego zaginięcie zgłoszono kilka dni temu.

 

W czwartek formalnie wszczęto śledztwo z artykułu dotyczącego nieumyślnego spowodowania śmierci. Obecnie śledczy chcą ustalić przyczyny zgonu i tożsamość ofiar. Ze względu na ich stan, prawdopodobnie nie będzie to możliwe bez przeprowadzenia badań DNA. Eksperci zbadają także wrak samochodu, by ustalić bezpośrednią przyczynę pożaru.

rob/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie