CBA zatrzymało trzy osoby w nowym wątku śledztwa ws. domniemanej korupcji b. senatora Józefa P.

Polska
CBA zatrzymało trzy osoby w nowym wątku śledztwa ws. domniemanej korupcji b. senatora Józefa P.
cba.gov.pl

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało trzy osoby w nowym wątku śledztwa dotyczącego domniemanej korupcji b. senatora Józefa P. i jego asystenta Jarosława W. Kolejni zatrzymani w tym śledztwie, to przedsiębiorcy z Dolnego i Górnego Śląska.

Według śledczych wszyscy trzej zamieszani są w proceder korupcyjny dotyczący powoływania się na wpływy w instytucjach publicznych w zamian za korzyść majątkową w postaci różnych kwot pieniędzy.

 

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski potwierdził, że zatrzymań biznesmenów dokonali funkcjonariusze wrocławskiej delegatury CBA.

 

- Jest to nowy watek toczącego się od 2015 roku śledztwa - tym razem chodzi o wręczenie korzyści majątkowych bądź też ich obietnicę przedkładaną Jarosławowi W., powołującemu się na wpływy we wrocławskich instytucjach publicznych, w zamian za jego +pomoc+ w załatwieniu różnych spraw prowadzonych w urzędach - powiedział Brodowski.

 

Wszyscy zatrzymani przez CBA zostaną przewiezieni do wielkopolskiego wydziału zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu. Prokuratorzy mają im tam postawić zarzuty.

 

Przypomniał, że wcześniej w ramach tego śledztwa CBA zatrzymało czternaście osób.

 

W połowie lutego przed wrocławskim sądem ruszył b. senatora i jego asystenta oraz trzech osób, które miały dawać im łapówki. Proces został utajniony.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie