Ruszyło śledztwo w sprawie fałszywego oskarżenia marszałka Sejmu

Polska
Ruszyło śledztwo w sprawie fałszywego oskarżenia marszałka Sejmu
Wikipedia / Saeima

- Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie fałszywego oskarżenia marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego - przekazał rzecznik prokuratury okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński. Zawiadomienie o przestępstwie złożył sam Kuchciński; został już przesłuchany.

 

Jako pierwsze informacje o śledztwie podało Radio Zet. Stacja na stronie internetowej pisze, że chodzi o wypowiedzi byłego agenta CBA o tym, że istnieje nagranie z wizyty Marka Kuchcińskiego w agencji towarzyskiej. Były agent złożył też zawiadomienie do prokuratury dot. niedopełnienia obowiązków przez szefa CBA.

 

W poniedziałek podczas konferencji w Rzeszowie minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro odniósł się do sprawy.

 

- Ze zdumieniem w mediach czytam, że polska prokuratura dysponuje materiałami, nagraniami z agencji towarzyskiej, które miałyby w negatywnym świetle przestawiać jakoby marszałka Kuchcińskiego. Chciałbym to jasno powiedzieć - to są kłamstwa - podkreślił Ziobro.

 

Dodał, że ani prokuratura, ani policja nie zabezpieczyła żadnych nagrań w prowadzonym śledztwie. - Więc informacje powtarzane w mediach, że te nagrania są, są kompletnym kłamstwem i proszę nie dajcie się nabierać - powiedział.

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie