Mosbacher obsługiwała osoby ubiegające się o amerykańską wizę. "To praca na wysokich obrotach"

Polska

Amerykańska ambasador w Polsce zachęca do ubiegania się o wizę. Georgette Mosbacher osobiście obsługiwała interesantów, którzy składali niezbędne dokumenty. Zajmowała się m.in. depozytem telefonów. Wszystko w ramach kampanii amerykańskiej ambasady #VisaWaiverDlaPolski, która ma na celu jest zachęcanie Polaków do składania wniosków wizowych.

Dołączenie Polski do programu bezwizowego będzie możliwe, jeśli zostanie spełnionych kilka warunków.

 

Pierwszy polega na tym, że Polska i USA musiałyby wspólnie wprowadzić w życie określone umowy związane z bezpieczeństwem, współpracą organów ścigania i innymi porozumieniami rządowymi.

 

Drugi warunek dotyczy wskaźnika odmów wiz turystyczno-biznesowych, który liczony od października do września powinien spaść poniżej 3 proc. W ubiegłym roku Polakom udało się obniżyć ten wskaźnik do nieco poniżej 4 proc.

 

- Zwiększenie liczby wniosków o wizę od kandydatów spełniających wymogi jest kluczowe do osiągnięcia sukcesu, czyli do zakwalifikowania Polski do Programu Ruchu Bezwizowego. Dlatego zachęcamy Polaków, którzy rozważają ubieganie się o wizę lub odnowienie wizy do złożenia wniosku przed końcem września. Im więcej kandydatów spełniających wymogi wystąpi o wizę lub odnowienie wizy, tym większa szansa, że wspólnie osiągniemy cel i wskaźnik odmów wizowych spadnie poniżej 3 procent - przekonuje Ambasada USA w Polsce.

 

 

"Dołączenie Polski do programu ruchu bezwizowego jest moim priorytetem. Ale aby osiągnąć ten cel, potrzebujemy pomocy Polaków" - napisała na Twitterze ambasador Georgette Mosbacher.

maw/ml/ Polsat News, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie