Nerwowy petent prokuratury w Opolu. 69-latek wystrzelił z pistoletu hukowego i odpalił petardę

Polska
Nerwowy petent prokuratury w Opolu. 69-latek wystrzelił z pistoletu hukowego i odpalił petardę
Google Street View

Mężczyzna, który po rozmowie z prokuratorem, w korytarzu opolskiej prokuratury strzelił z pistoletu hukowego i odpalił petardę, usłyszał zarzut gróźb karalnych - powiedział we wtorek Dariusz Świątczak z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 14-tej w budynku mieszczącym prokuraturę rejonową i okręgową w Opolu. Po rozmowie z jednym z prokuratorów agresywnie się zachowujący 69-letni mężczyzna na korytarzu wystrzelił z pistoletu i odpalił petardę.

- Na miejscu zdarzenia był jeden z naszych funkcjonariuszy kryminalnych. Kiedy usłyszał odgłos wystrzału natychmiast zainterweniował. Po obezwładnieniu 69-letniego sprawcy, znaleziono przy nim petardy i pistolet hukowy - powiedział Świątczak.

Zatrzymanego mężczyznę przewieziono do lekarza, który po badaniu ocenił jego stan zdrowia jako umożliwiający przeprowadzenie czynności procesowych. Po zebraniu zeznań świadków i pracowników prokuratury, sprawcy przedstawiono zarzut kierowania gróźb karalnych pod adresem jednego ze śledczych, za co grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Rzecznik opolskiej prokuratury Stanisław Bar powiedział, że ze względu na fakt, że pokrzywdzonym jest pracownik prokuratury w Opolu, śledztwo zostanie przekazane do innej jednostki.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie