Mężczyzna przebrany za Rambo w gdańskim sądzie. Miał nóż. "Nie wiedział, że może kogoś zaniepokoić"

Polska
Mężczyzna przebrany za Rambo w gdańskim sądzie. Miał nóż. "Nie wiedział, że może kogoś zaniepokoić"
Polsat News

Groźny incydent w Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku. Kilka minut po godz. 9 do budynku wszedł mężczyzna przebrany za Rambo - informuje Radio Gdańsk. Mężczyzna miał nóż. Według informacji lokalnych mediów w sądzie pojawiło się kilkunastu policjantów, którzy obezwładnili i zatrzymali mężczyznę. Jednak asystentka sędziego Joanna Organiak wyjaśnia, że mężczyzna sam opuścił budynek sądu.

Mężczyznę przechadzającego się po korytarzu mężczyznę z nożem w ręce zauważyły pracownice Sądu Apelacyjnego w Gdańsku. Wezwano policję. Według informacji Radia Zet mężczyzna został otoczony przez funkcjonariuszy na pierwszym piętrze gmachu sądu i obezwładniony.

 

Asystentka sędziego Joanna Organiak potwierdziła informację o osobie, która "obierała jabłko i miała ze sobą nóż". - Mężczyzna był specyficznie ubrany, miał perukę z długimi włosami i opaskę - powiedziała Organiak. Według jej relacji mężczyzna miał opuścić budynek po rozmowie z dyrektorem Sądu Apelacyjnego.

 

Policjanci nie musieli interweniować. - Nóż został zabrany mężczyźnie, który w sądzie pojawił się jako strona w jednej ze spraw. Oczywiście do sądu nie można wejść z takim narzędziem. Wiemy, że ten człowiek miał przechodzić przez bramki, jednak nie zasygnalizowały one niebezpiecznego przedmiotu. Będziemy badać, w jaki sposób do tego doszło - wyjaśniała Organiak w rozmowie z portalem trojmiasto.pl. 

 

"W jaki sposób wszedł na teren sądu z nożem"

 

Policja uspokaja, że incydent nie był groźny. "Mężczyzna ten na korytarzu obierał jabłko, nie stwarzał zagrożenia, został pouczony i wylegitymowany. Wyraził skruchę, nie wiedział, że może to kogoś zaniepokoić" - wyjaśnia zespół prasowy pomorskiej policji.

Przed wejściem do budynku są bramki, a ochroniarze sprawdzają wszystkich wchodzących.

 

- Będziemy wyjaśniać w jaki sposób ten mężczyzna wszedł na teren sądu z nożem - powiedział nadkom. Maciej Stęplewski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. 

 

grz/ Radio Gdańsk, polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie