Francja: zakładniczki ze sklepu w Blagnac zostały uwolnione

Świat

Wszystkie zakładniczki w sklepie w miejscowości Blagnac koło Tuluzy we Francji zostały we wtorek wieczorem uwolnione - podał portal France Info. Nie ma informacji o losach 17-letniego napastnika. Około godziny 16:20 mężczyzna wziął 4 zakładniczki w saloniku prasowym w pobliżu lotniska w Blagnac, mieście koło Tuluzy we Francji.

Pierwsza z czterech uwięzionych w sklepie sieci PMU kobiet została uwolniona tuż po godzinie 20. Godzinę później wolność odzyskały trzy pozostałe kobiety będące w rękach napastnika.

 

Napastnik miał prosić o kontakt z policyjnym negocjatorem. Ok. godz 17:30 miał strzelić dwa razy w kierunku policji. Miał hełm i kamerę. Funkcjonariusze odgrodzili okolice sklepu z prasą i tytoniem. Mieszkańcy pobliskich domów nie mogli do nich wejść. Nad miejscem latał policyjny helikopter.

 

 

Na miejscu działała elitarna jednostka policji RAID.

 

 

 

Według informacji dziennika "Dépêche du Midi", cała sytuacja to nieudany napad na sklep. Rzeczniczka policji wskazała, że jest zbyt wcześnie, by wykluczyć podłoże terrorystyczne zdarzenia, ponieważ nie są znane żądania napastnika. 

jm/luq/ 20minutes, TV3, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie