Władysław Kosiniak-Kamysz został ojcem. Ksiądz: "Może Zosia woli mieć na imię Donald?"

Polska
Władysław Kosiniak-Kamysz został ojcem. Ksiądz: "Może Zosia woli mieć na imię Donald?"
Polsat News

Przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz pochwalił się w mediach społecznościowych narodzinami córki. Oprócz gratulacji i życzeń pomyślności, polityk został zaczepiony przez księdza z Chojnic, który zapytał go "gdzie Pana nowoczesność?" i zaproponował dla córki lidera ludowców imię... męskie. Później duchowny przeprosił za "wywołane zamieszanie" i zapewnił, że nie chciał nikogo obrazić.

Władysław Kosiniak-Kamysz opublikował w niedzielę na Twitterze zdjęcie z żoną i córką Zosią.  

 

 

Nowacka: Zosie są fantastyczne!

 

Pod zdjęciem zaroiło się od gratulacji dla rodziców ze wszystkich stron sceny politycznej.

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

Ksiądz Chyła: a może Donald?

 

Na wieść o przyjściu na świat potomstwa Kosiniaka-Kamysza zareagował również ks. Janusz Chyła, który zaatakował polityka. "Gdzie Pana nowoczesność? Może Zosia woli mieć na imię Donald lub jakoś podobnie?" - zapytał duchowny. 

 

Wpis zniknął już z Twittera, ale ciągle można go znaleźć w internecie. 

 

 

W poniedziałek duchowny przeprosił za swoje słowa. Tłumaczy, że chciał jedynie zwrócić uwagę "na problem relatywistycznego podejścia do płci".

 

"Nie było moją intencją obrażenie Władysława Kosiniaka-Kamysza a tym bardziej Zosi. Zwróciłem jedynie uwagę na problem relatywistycznego podejścia do płci, która rzekomo nie jest przypisana do natury, lecz kultury. Przepraszam za wywołane zamieszanie. Pozdrawiam Rodziców i ich Córkę" - napisał ks. Chyła. 

 

 

Ks. Janusz Chyła jest proboszczem parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach (woj. pomorskie). Jest również autorem książki "Ewangelia na Twitterze".

 

To nie pierwszy raz, kiedy duchowny zdobywa popularność w internecie w kontrowersyjny sposób. Rok temu ksiądz przeprowadził na Twitterze sondę dotyczącą małżeństwa. Zapytał wtedy: "Małżeństwo to związek?". Internauci mieli do wyboru odpowiedź "mężczyzny z kobietą" lub "mogą być inne warianty". Większość użytkowników, ku zaskoczeniu duchownego, wybrała drugi wariant.

 

Jeszcze wcześniej ksiądz wszedł w internetową polemikę  z posłem PO Pawłem Olszewskim na temat pedofilii w kościele. "Człowiek kulturalny zachowuje się w sposób właściwy, bez względu na to, czy ktoś widzi czy nie" - napisał na Twitterze ksiądz. Na te słowa zareagował Paweł Olszewski. Poseł PO zapytał: "jak to się ma do pedofilii w zaciszach zachrystii?" (pisownia oryginalna - red.). 

 

"Jeśli pan minister wie o takich przypadkach to jest zobowiązany poinformować organy ścigania. Każdy podlega temu samemu prawu. Polityk też" - odpowiedział mu wtedy ks. Chyła.

dk/hlk/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!