Ksiądz zrobił sondę dotyczącą małżeństwa. Jej wynik go zaskoczył

Polska
Ksiądz zrobił sondę dotyczącą małżeństwa. Jej wynik go zaskoczył
Polsat News

"Są sprawy, nad którymi się nie głosuje, ale chcę sprawdzić, czy nie zgłupieliśmy" - napisał na Twitterze ksiądz Janusz Chyła z Chojnic. I zapytał: "Małżeństwo to związek?" . Internauci mieli do wyboru odpowiedź "mężczyzny z kobietą" lub "mogą być inne warianty". Większość użytkowników, ku jego zaskoczeniu, wybrała drugi wariant.

Ks. Janusz Chyła, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach w województwie pomorskim mówi o małżeństwie - to związek mężczyzny i kobiety. Aby się upewnić, że inni myślą podobnie, na swoim profilu na Twitterze opublikował sondę:

 

 

53 proc. użytkowników wybrało opcję "mogą być inne warianty". W sondzie wzięło udział 20488 osób.

 

"Jeśli się nie obudzimy, to wkrótce mocno zdziwimy"

 

Internauci chętnie komentowali sondę księdza. Część podkreślała, że "prawo reguluje, co jest małżeństwem, a co nim nie jest". Inni prosili księdza o wskazanie miejsca w biblii, gdzie zapisano, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. 

 

Głos w dyskusji zabrała też Młodzież Wszechpolska. "Mężczyzny z kobietą to oczywiste, a mobilizacja środowisk LGBT pod internetową ankietą nie zmieni tak oczywistej prawdy" - napisali na swoim profilu.

 

 

Sam ks. Chyła stwierdził, że "ta sonda pokazuje zdolność mobilizacji zwolenników "małżeństw" jednopłciowych". "Jeśli się nie obudzimy, to wkrótce mocno zdziwimy" - napisał. I dodał: "Nawet gdybyście wszystko sobie przegłosowali, to i tak nie zmienicie prawdy o tym, że małżeństwo jest tylko między mężczyzną a kobietą".

 

 

Ksiądz przeprasza i prosi o modlitwę

 

Następnego dnia po zakończeniu sondy ksiądz przeprosił internautów. "Błędem była sonda, którą ostatnio zrobiłem. Przepraszam za zamieszanie, które nią spowodowałem. Zachowania homoseksualne z moralnego punktu widzenia (nauczanie Kościoła) są naganne i "małżeństwa" jednopłciowe nigdy nie powinny zostać zaakceptowane. Proszę o modlitwę" - napisał ks. Chyła.

 

 

polsatnews.pl

mr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie