"Niepełnosprawni nie potrzebują gotówki". Żalek w "Polityce na Ostro"

Polska

- Czy pani wie, co to znaczy dziecko niepełnosprawne, sparaliżowane całkowicie. Ono potrzebuje pielęgnacji, ono potrzebuje zabiegów, które przywrócą mu możliwość funkcjonowania - mówił poseł Porozumienia Jacek Żalek w "Polityce na Ostro". Posłanka Teraz! Joanna Scheuring-Wielgus, przekonywała, że niepełnosprawnym nie wystarcza na życie, a mają takie same potrzeby, jak każdy.

Na 23 maja przed Pałacem Prezydenckim zapowiadany jest protest osób niepełnosprawnych. O tym, w jaki sposób pomagać osobom niepełnosprawnym posłanka Teraz! starła się w "Polityce na Ostro" z posłem Porozumienia Jackiem Żalkiem. 

 

- Chcemy skoncentrować się na tych, o których zapominają wszyscy, którzy zamknięci są jak w celi. Bo sparaliżowane osoby są zamknięte jak w celi. I im pomagajmy, bo to są więźniowie naszej nieudolności - mówił przedstawiciel Zjednoczonej Prawicy. 

 

- To czemu nie pomagacie - weszła mu w słowo działaczka Teraz! 

 

"Pani nie jest w stanie zrozumieć tego tragicznego położenia dzieci"

 

Scheuring-Wielgus przypomniała Żalkowi, że powiedział, iż "miarą rządzących jest to, jak traktują osoby niepełnosprawne". - Jakub Hartwich, Adrian Glinka (osoby, które przed rokiem protestowały w Sejmie - red.), cały czas dostają na rękę, na życie 900 zł. I tak samo jak inni, czy zdrowi czy nie zdrowi, mają prawo do tego, aby dostać gotówkę od państwa, żeby pójść do kina, na piwo z kolegami, to są normalni ludzie, tacy jak my - przypomniała posłanka Teraz! 

 

- Pani nie jest w stanie zrozumieć stanu, tego tragicznego położenia dzieci, które są niepełnosprawne, są sparaliżowane, które czasami nie są w stanie porozumiewać się poza gestami. Nie potrzebują gotówki - przekonywał poseł Żalek dodając, że takie dziecko "potrzebuje pielęgnacji, potrzebuje zabiegów, które przywrócą mu możliwość funkcjonowania". 

 

"Osoby z niepełnosprawnościami są niepełnosprawne na 3 dni przed wyborami i 3 dni po wyborach"

 

Agnieszka Gozdyra zapytała Scheuring-Wielgus, czy protest 23 maja przed Pałacem Prezydenckim będzie polityczny, przedwyborczy. - Nie. Osoby z niepełnosprawnościami są niepełnosprawne na trzy dni przed wyborami i trzy dni po wyborach - zauważyła posłanka. 

 

Dotychczasowe odcinki "Polityki na Ostro" można obejrzeć tutaj.

grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie