Mieli porwać, pobić, obrabować i więzić 19-latka. Dwaj bracia z Opoczna trafią do aresztu

Polska
Mieli porwać, pobić, obrabować i więzić 19-latka. Dwaj bracia z Opoczna trafią do aresztu
Polsat News

Na trzy miesiące do aresztu trafią dwaj bracia z Opoczna, którzy porwali z ulicy 19-latka, uwięzili go w piwnicy, pobili, obrabowali i po kilkunastu minutach wypuścili. Za rozbój i pozbawienie wolności grozi im do 12 lat więzienia.

Jak poinformowała w poniedziałek asp. szt. Barbara Stępień z opoczyńskiej Komendy Powiatowej Policji, do zdarzenia doszło 28 kwietnia nad ranem. Dwaj bracia - w wieku 31 i 36 lat - siłą wepchnęli do samochodu 19-latka idącego ulicą w pobliżu miejsca swojego zamieszkania.

 

- Pokrzywdzony został następnie przewieziony do budynku mieszkalnego na terenie Opoczna, sprowadzony do piwnic, a następnie dotkliwie pobity. Podejrzani zabrali mu również pieniądze. Po kilkunastu minutach sprawcy wypuścili 19-latka, który kilka godzin później o całej sytuacji powiadomił opoczyńską policję - podała Stępień.

 

Policjanci ustalili personalia sprawców i jeszcze tego samego dnia podejrzani usłyszeli zarzuty rozboju oraz pozbawienia wolności. Sąd podjął decyzje o aresztowaniu oby mężczyzn na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie