Polak podejrzany o śmiertelne pobicie zatrzymany w Wielkiej Brytanii. Poszukiwania trwały 7 lat

Polska

Po 7 latach poszukiwań przed polskim wymiarem sprawiedliwości stanął 29-latek z Łaz (Śląskie), podejrzany o śmiertelne pobicie. Mężczyzna został zatrzymany w Wielkiej Brytanii; już przewieziono go do Polski - podała we wtorek policja.

24 lutego 2012 roku, w jednym z barów w Łazach został ciężko pobity 30-latek. Zmarł w szpitalu 12 dni później.

 

"Śledczy ustalili, że odpowiedzialny za ten czyn był mający wówczas 22 lata mieszkający w Łazach pseudokibic jednego z klubów piłkarskich. Mężczyzna zbiegł z miejsca przestępstwa i od tego czasu ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Policjanci dowiedzieli się, że może on przebywać na terenie Wielkiej Brytanii i wystąpili do Sądu Okręgowego w Częstochowie o Europejski Nakaz Aresztowania" - podała policja.

 

Od 2 do 12 lat więzienia

 

Czynności związane ze sprowadzeniem podejrzanego pomogli realizować policjanci z komendy wojewódzkiej w Katowicach. Dzięki międzynarodowej współpracy organów ścigania 29-letni mężczyzna został zatrzymany. Po przeprowadzeniu procedur ekstradycyjnych został sprowadzony do Polski.

 

"Wczoraj policjanci z Łaz doprowadzili go do prokuratury, a następnie do Sądu Rejonowego w Zawierciu, który zastosował wobec niego dwumiesięczny areszt" - poinformował zespół prasowy śląskiej policji.

 

Za pobicie ze skutkiem śmiertelnym mężczyźnie grozi od 2 do 12 lat więzienia.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie