Miał okazać pieniądze na opłacenie pobytu, pokazał banknoty z... gry planszowej

Polska
Miał okazać pieniądze na opłacenie pobytu, pokazał banknoty z... gry planszowej
Warmińsko-Mazurski OSG

30-letni mieszkaniec obwodu kaliningradzkiego próbował w niedzielę wjechać do Polski przez przejście graniczne w Bezledach (woj. warmińsko-mazurskie). W trakcie kontroli paszportowej został poproszony o okazanie wymaganych środków płatniczych na pokrycie kosztów pobytu w Polsce. Zgodnie z poleceniem wyjął pieniądze. Problem w tym, że banknoty pochodziły z... gry planszowej.

30-letni kierowca citroena poproszony w niedzielę przez funkcjonariusza Straży Granicznej o przedstawienie do kontroli wymaganych środków płatniczych wyjął trzy banknoty, każdy o nominale 5 000 rubli. Pieniądze okazały się falsyfikatami z gry planszowej.


Rosjanin usłyszał zarzut usiłowania nielegalnego przekroczenia granicy. Cudzoziemiec przyznał się do winy i otrzymał karę grzywny w wysokości 2 tys. zł.


Obywatele krajów trzecich, aby wjechać na terytorium państw Schengen, muszą posiadać ważny dokument podróży oraz wizę (jeśli jest wymagana). Muszą również uzasadnić cel podróży i warunki planowanego pobytu, a także posiadać środki wystarczające na utrzymanie zarówno podczas planowanego pobytu, jak i na powrót do kraju zamieszkania lub na tranzyt do państwa trzeciego.

grz/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie