"Żałosne to bardzo". Brudziński po krytyce działań policji, wobec podejrzewanych o profanację obrazu

Polska
"Żałosne to bardzo". Brudziński po krytyce działań policji, wobec podejrzewanych o profanację obrazu
Polsat News

Szef MSWiA Joachim Brudziński mianem "żałosnych" określił zachowania ludzi atakujących go za podjęcie działań wobec profanacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. W poniedziałek funkcjonariusze zatrzymali 51-letnią kobietę, której postawiono zarzut z art. 196 Kodeksu Karnego dot. wolności sumienia i wyznania obywateli.

Szef resortu spraw wewnętrznych i administracji odniósł się na Twitterze do krytyki działań policji wobec osób podejrzewanych o profanację obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. 

 

Zarzut profanacji dla 51-latki

 

Szef MSWiA podał, że policja zatrzymała 51-letnią kobietę, której przedstawiono zarzut profanacji wizerunku Matki Bożej, do której doszło w Płocku pod koniec kwietnia. 

Minister Brudziński podziękował również funkcjonariuszom za sprawną akcję. 

Przestępstwo przeciwko wolności sumienia i wyznania

 

- Zatrzymana kobieta usłyszała zarzut z art. 196 Kodeksu karnego - powiedział w poniedziałek po południu prokurator rejonowy w Płocku Norbert Pęcherzewski. Zastrzegł, że ze względu na dobro prowadzonego postępowania nie może ujawnić, czy podejrzana przyznała się do ogłoszonego jej zarzutu i złożyła wyjaśnienia.

 

Sprawa dotyczy rozlepienia w nocy z 26 na 27 kwietnia wokół płockiego kościoła św. Dominika, m.in. na koszach na śmieci i na przenośnych toaletach, plakatów oraz nalepek z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej, na których postaci Maryi i Dzieciątka otoczone zostały aureolami w barwach tęczy.

 

"Kulturowe barbarzyństwo"

 

Tuż po zdarzeniu, Brudziński nazwał profanację wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej "kulturowym barbarzyństwem". 

W Wielką Sobotę, 20 kwietnia, w kościele św. Dominika pojawiło się dwoje aktywistów protestujących przeciw aranżacji wielkanocnego Grobu Pańskiego, gdzie na tekturowych pudełkach wypisano m.in. słowa: LGBT, gender, agresja, pycha, odrzucenie wiary, a także - kłamstwo, zboczenia, egoizm, hejt, pogarda. Między aktywistami a proboszczem parafii, jak opisywały to m.in. media, doszło do wymiany zdań. Aktywiści ponownie przyszli do kościoła w Wielką Niedzielę, 21 kwietnia.

rob/grz/ PAP, polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze