Szef MSZ Siergiej Ławrow spotka się z szefem dyplomacji Wenezueli

Świat
Szef MSZ Siergiej Ławrow spotka się z szefem dyplomacji Wenezueli
PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow spotka się w niedzielę w Moskwie z szefem dyplomacji Wenezueli Jorge Arreazą - podał w sobotę Reuters, powołując się na agencję Interfax.

Rozmowa szefów dyplomacji obydwu państw odbędzie się przed spotkaniem Ławrowa 5 maja w Rovaniemi w Finlandii z sekretarzem Stanu USA Mikiem Pompeo.

 

Do spotkania w Rovaniemi dojdzie w czasie, kiedy Rosja i USA obwiniają się nawzajem o eskalację sytuacji w Wenezueli. W środę Ławrow oświadczył po rozmowie telefonicznej z Pompeo, że kontynuowanie przez USA "agresywnych działań" w Wenezueli będzie miało "drastyczne konsekwencje".

 

Z kolei Departament Stanu USA po tej rozmowie szefów dyplomacji zarzucił Rosji i Kubie "interwencję" w Wenezueli i wezwał Moskwę, by poniechała wspierania wenezuelskiego prezydenta Nicolasa Maduro.

 

Wcześniej w środę Pompeo poinformował, że Stany Zjednoczone są przygotowane do akcji zbrojnej w Wenezueli, jeśli będzie to konieczne do zatrzymania trwającego kryzysu politycznego w tym kraju.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie