Silvio Berlusconi przeszedł operację

Świat
Silvio Berlusconi przeszedł operację
Reuters

Były premier Włoch Silvio Berlusconi przeszedł we wtorek operację z powodu niedrożności jelit - podało jego ugrupowanie Forza Italia. W nocie zapewniono, że 82-letni lider partii czuje się dobrze po zabiegu operacyjnym i w najbliższych dniach opuści szpital.

Berlusconi trafił do szpitala w dniu, gdy miał zaprezentować listy kandydatów swej partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Początkowo informowano o ostrym ataku kolki nerkowej i o tym, że polityk weźmie udział w prezentacji kandydatów po zakończeniu badań lekarskich.

 

Ostatecznie jednak zapadła decyzja o tym, że pozostanie w szpitalu w Mediolanie, w którym przebywał już kilka razy w minionych latach. Wieczorem został poddany zabiegowi chirurgicznemu, który przebiegł prawidłowo - poinformowano.

 

Silvio Berlusconi, który po kilkuletniej przerwie, w konsekwencji wyroku sądowego za oszustwa podatkowe w jego telewizji i kłopotów ze zdrowiem, od ponad roku jest ponownie bardzo aktywny politycznie. Kandyduje w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie