Przechodzień znalazł zwłoki noworodka w rzece. Policja szuka matki dziecka

Polska
Przechodzień znalazł zwłoki noworodka w rzece. Policja szuka matki dziecka
Polsat News

Policjanci z Zawiercia szukają matki noworodka, którego zwłoki znalazł w środę po południu mieszkaniec wsi Grabiec k. Szczekocin w powiecie zawierciańskim. Przechodzień dostrzegł ciało w przepływającej przez wieś rzece Krztynia.

- Na miejscu pracowali policjanci oraz prokurator, który zlecił przeprowadzenie sekcji zwłok dziecka - poinformował oficer prasowy zawierciańskiej policji nadkom. Andrzej Świeboda.

 

Martwy noworodek jest płci żeńskiej. Sekcja zwłok ma pomóc w ustaleniu przyczyn jego śmierci, m.in. stwierdzić, czy dziecko urodziło się żywe.

 

Policja rozpoczęła poszukiwania matki dziewczynki. Ze względu na dobro postępowania policjanci nie udzielają na razie bliższych informacji w tej sprawie.

 

Zgodnie z Kodeksem karnym, za pozbawienie życia dziecka w okresie porodu i pod wpływem jego przebiegu matce może grozić od trzech miesięcy do 5 lat więzienia. Zależnie od okoliczności takie przestępstwo może być także zakwalifikowane jako zabójstwo, za co grozi nawet 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie