Suwałki: odnaleziono zakopane zwłoki noworodka, którego urodziła 14-latka

Polska

Policja znalazła w Suwałkach zwłoki zakopanego noworodka, którego w poniedziałek urodziła 14-letnia mieszkanka miasta (woj. podlaskie). Prokuratura Rejonowa w Suwałkach wszczęła śledztwo w tej sprawie.

Jak poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Suwałkach Ryszard Tomkiewicz, policja znalazła zwłoki dziecka na niezamieszkałej posesji. Prokuratura podejrzewa, że noworodka urodziła 14-latka i ustala, kto zakopał jego ciało. W sprawie jest także podejrzewany 16-letni domniemany ojciec dziecka.

 

Policja we wtorek otrzymała informację ze szpitala w Suwałkach o tym, że na pogotowie trafiła 14-latka. Dziewczyna skarżyła się na bóle brzucha. Lekarze ustalili, że 14-latka była w ciąży i urodziła dziecko.

 

Nie wiadomo, czy noworodek urodził się żywy

 

Policja ustaliła, że w pobliżu miejsca zamieszkania są zakopane zwłoki noworodka. W czwartek odbędzie się sekcja zwłok, która wyjaśni, czy noworodek urodził się żywy czy martwy.

 

Jeżeli dziecko żyło prokuratura zwróci się do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Suwałkach o opinię czy 16-latek może odpowiadać jak dorosły.

 

14-latka mieszkała z babcią. O jej ciąży nikt miał nie wiedzieć. - Nie wiedzieliśmy - powiedział Polsat News Romuald Borkowski, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Suwałkach. Jak dodał, "prawie każdego roku zdarza się, że nasze uczennice, najczęściej z trzeciej klasy liceum, zostają mamami".

rob/ml/prz/ Polsat News, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie