"Łowcy cieni" zatrzymali na terenie W. Brytanii poszukiwanego od trzech lat dilera narkotyków

Polska
"Łowcy cieni" zatrzymali na terenie W. Brytanii poszukiwanego od trzech lat dilera narkotyków
cbśp

CBŚP zatrzymało poszukiwanego od trzech lat Europejskim Nakazem Aresztowania i czterema krajowymi listami gończymi dilera narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany w Wielkiej Brytanii.

Zatrzymany mężczyzna był poszukiwany przez polski wymiar sprawiedliwości od prawie trzech lat w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstw o charakterze narkotykowym. Zostały wystawione za nim cztery listy gończe, a także Europejski Nakaz Aresztowania ze względu na informacje, że może przebywać poza granicami kraju.

 

W wyniku przeprowadzonej akcji polskiej i brytyjskiej policji mężczyzna został zatrzymany w Peterborough w środkowej Anglii. "W miejscu zatrzymania poszukiwanego odkryto także plantację konopi oraz gotową marihuanę" - poinformowało CBŚP. Znaleziona marihuana była poporcjowana i gotowa do wprowadzenia na rynek.

 

CBŚP udało się zatrzymać dilera dzięki współpracy z oficerem łącznikowym polskiej policji w Wielkiej Brytanii, miejscową policją, a także dzięki informacjom pozyskanym w ramach Systemu Informacyjnego Schengen - tzw. SIS.

 

Zatrzymany diler został sprowadzony do Polski i zostanie postawiony przed polskim wymiarem sprawiedliwości.

las/luq/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie