Powstała Agro Wiosna. "Wielu wyborców na wsi popiera ideę świeckiego państwa"

Polska

W ramach partii Roberta Biedronia od poniedziałku zaczyna działać ruch Agro Wiosna, który ma "patrzeć na ręce" resortowi rolnictwa. - Wielu wyborców na wsi ma dość tego, że Kościół jest finansowany ze środków publicznych, i popiera ideę świeckiego państwa - powiedział w "Wydarzeniach i Opiniach" Marcin Anaszewicz z Wiosny. - Nie będzie to grupa licząca się - uznał Adam Jarubas wiceprezes PSL.

Robert Biedroń chce od resortu rolnictwa informacji na temat działań, jakie podejmowały kolejne rządy od 2005 roku na rzecz przeciwdziałania skutkom suszy.

 

Agro Wiosna będzie "patrzeć ministerstwu na ręce"

 

- Dzisiaj Wiosna uruchamia ważny, kolejny ruch w naszej sile politycznej - Agro Wiosnę. Będzie skupiał wszystkich, którzy są związani z rolnictwem - powiedział Biedroń w poniedziałek podczas konferencji prasowej przed gmachem resortu rolnictwa. Według niego Agro Wiosna będzie "patrzeć ministerstwu na ręce".


Biedroń nawiązał też do suszy, która obecnie panuje w Polsce. Jak wynika z informacji Instytutu Upraw Nawożenia i Gleboznawstwa, w kwietniu na bardzo dużej powierzchni Polski opady były minimalne. W wielu regionach kraju jest poważny deficyt wody, dotyczy on upraw roślin jarych i ozimych.


Zdaniem Biedronia, susza dotyczy obecnie "2300 na 2400 gmin w Polsce". Według niego, obecny rząd, ale również poprzednie gabinety, nie prowadziły właściwych działań na rzecz rozwoju systemu retencji wody oraz melioracji.

 

Polityk PSL: to ugrupowanie odwołujące się do odbiorcy miejskiego  

 

- To ugrupowanie odwołujące się bardziej do odbiorcy miejskiego - uznał Adam Jarubas z PSL, który o Agro Wiośnie rozmawiał w programie "Wydarzenia i Opinie" z Marcinem Anaszewiczem z Wiosny.

 

- Elektorat bardziej konserwatywny, który dominuje na obszarach wiejskich, ceni bardziej te wartości tradycyjne, szanuje historię, pewne wartości wiary chrześcijańskiej - przekonywał polityk PSL.


Marcin Anaszewicz uznał, że to, co zaprezentował polityk PSL, to "stereotypy o elektoracie tzw. wiejskim". 

 

- Zdziwiłby się pan, jak wielu wyborców na wsi, ma dość tego, że Kościół jest finansowany ze środków publicznych, i popiera ideę świeckiego państwa.

 

Polityk Wiosny: elektorat wiejski popiera wiele postulatów progresywnych


Polityk Wiosny stwierdził, że elektorat wiejski popiera bardzo wiele postulatów, które są bardziej progresywne niż konserwatywne.

 

- Pan się zdziwi, jeśli pojedzie pan na wieś i powtórzy za Robertem Biedroniem, żeby wprowadzić eutanazję w Polsce - odpowiedział mu Jarubas. 

 

- Eutanazja nie jest częścią naszego programu - zaoponował Anaszewicz podkreślając, że Robert Biedroń na konferencji zaprezentował swoją opinię w odpowiedzi na pytanie od dziennikarza.

 

- Ma odwagę mówić o swoich poglądach. W przeciwieństwie do wielu polityków Koalicji Europejskiej - dodał Anaszewicz. 

 

- Agro Wiosna jest grupą ekspertek i ekspertów, którzy mają przygotować nowy program dla polskiej wsi i mają patrzeć na ręce rządu PiS - wyjaśniał Anaszewicz.

 

Dotychczasowe odcinki programu "Wydarzenia i Opinie" dostępne są w zakładce Programy.

grz/hlk/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie