Żuraw budowlany runął na samochody. Cztery osoby zginęły na miejscu

Świat
Żuraw budowlany runął na samochody. Cztery osoby zginęły na miejscu
PAP/EPA/SEATTLE FIRE DEPARTMENT / HANDOUT

Cztery osoby straciły życie, a trzy zostały ranne, gdy wieżowy żuraw budowlany wywrócił się i spadł na 6 samochodów znajdujących się na ulicy - podała straż pożarna w Seattle. Ofiary, wśród których jest dwóch operatorów dźwigu i dwóch kierowców, zginęły na miejscu.

Do wypadku doszło w sobotę po południu, o godz. 15:30 (godz. 00:30 w Polsce), w centrum Seattle - na skrzyżowaniu ulic Mercer Street i Fairview Avenue.

 

Wśród rannych jest 25-letnia kobieta, 28-letni mężczyzna i ich dziecko, którzy zostali przewiezieni do szpitala - poinformował komendant straży pożarnej w Seattle, Harold Scoggins. Dodatkowo, jednej osobie udzielono pomocy na miejscu; obrażenia, jakich doznała były niewielkie.

 

Przyczyny wywrócenia się żurawia nie są znane. Ich ustaleniem zajmą się eksperci. Miejscowy dziennik "The Seattle Times" cytuje wypowiedzi świadków, z których wynika, że wywrócenie się żurawia wieżowego na gęsto zaludnioną część śródmieścia było spowodowane bardzo silnym wiatrem.

 

Seattle w stanie Waszyngton jest miastem, które przeżywa obecnie boom budowlany w związku z inwestycjami spółki Amazon oraz innych spółek technologicznych. W chwili obecnej w centrum Seattle pracuje ponad 60 żurawi wieżowych - pisze agencja Associated Press.

 

Zastępca szefa policji drogowej w Seattle, Eric Greening poinformował media, że jezdnie wokół skrzyżowania, gdzie doszło do wywrócenia się dźwigu, mogą być zamknięte dla ruchu aż do niedzieli wieczór.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie