Były szef olsztyńskiej PO znaleziony martwy. "Cały zakrwawiony, w ręku trzymał broń myśliwską"

Polska
Były szef olsztyńskiej PO znaleziony martwy. "Cały zakrwawiony, w ręku trzymał broń myśliwską"
Polsat News

"Jan T., były radny, popełnił samobójstwo" - przekazała olsztyńska "Gazeta Wyborcza". Ciało samorządowca znaleziono w samochodzie; według świadka, zmarły miał w ręku broń myśliwską. Prokurator na razie wykluczył udział osób trzecich. Policja bada okoliczności i przyczynę śmierci.

Jak podał dziennik, zwłoki Jana T. znaleziono w Olsztynie na ul. Oczapowskiego, na terenie kampusu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

 

- Zobaczyłem makabryczny widok; na miejscu kierowcy siedział mężczyzna, około 50 lat, cały zakrwawiony; w ręku trzymał broń myśliwską. Bez chwili wahania zadzwoniłem na 112 - powiedział świadek, cytowany przez "Super Express".

 

- Prokurator na tę chwilę wyklucza udział osób trzecich - poinformował Rafał Prokopczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej w Olsztynie.

 

Śledczy nie informują o tożsamości zmarłego mężczyzny.

 

"Zmęczyła mnie ta kadencja"

 

Jan T. był olsztyńskim samorządowcem i restauratorem. Przez siedem lat kierował lokalnymi strukturami Platformy Obywatelskiej, wcześniej był też przewodniczącym rady miasta.

 

W 2018 r. postanowił nie walczyć o przedłużenie mandatu radnego Olsztyna.

 

- Nosiłem się z tym zamiarem od dłuższego czasu i mogę powiedzieć, że zmęczyła mnie ta kadencja - mówił wówczas olsztyńskiej "GW".

 

 

wka/dro/ olsztyn.wyborcza.pl, se.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie