"Głosujta na nas, bo dostanieta pieniądze". Winnicki o kupowaniu głosów przez PiS

Polska

- Nic innego nie robicie, tylko kupujecie głosy ludzi. Na chamsko, przed wyborami, wciskacie pieniądze i mówicie "głosujta na nas, bo dostanieta pieniądze". Taka jest wasza metoda - zaatakował Prawo i Sprawiedliwość Robert Winnicki w "Polityce na Ostro". Stwierdził, że rząd nie przeprowadza żadnych systemowych refom, w tym oświaty, której dotyczyła rozmowa gości programu.

- Mamy problem rządu i problem Polski jakim jest kwestia edukacji i rząd mówi zróbmy to na stadionie. Stadion nie kojarzy się z miejscem, w którym rozwiązuje się ważne problemy. Stadion kojarzy się z show - przekonywał poseł Michał Kamiński (PSL-UED) mówiąc o okrągłym stole oświaty, który ma się odbyć w piątek na Stadionie Narodowym. Wiadomo już, że nie wezmą w nim udziały związkowcy z Związku Nauczycielstwa Polskiego, Forum Związków zawodowych oraz Solidarność Oświata.


- Ja rozumiem, że dla pana Morawieckiego cała polityka jest wyłącznie show, ale to błąd, to złe podejście - mówił poseł.


Przekonywał, że w sprawie oświaty nie "powinniśmy koncentrować się na propagandzie, z każdej strony, żeby było jasne, tylko na rozwiązaniu problemu".

 

"Nie róbcie balona chociaż z widzów, jak już zrobiliście z nauczycieli" 


- Te pieniądze są. Z jednym ze związków zawodowych osiągnięto już porozumienie, pozostałe stawiają warunki zaporowe, jak na ten moment - zauważył Karol Karski z PiS, czym wzbudził śmiechy w studio.


- Osiągnęliście porozumienie z własnym radnym, radnym PiS. Nie róbcie balona chociaż z widzów, jak już zrobiliście balona z nauczycieli – zauważył Andrzej Rozenek z SLD.

 

Winnicki: weszliście do rządu nażreć się, nachapać

 

Najostrzej o postępowaniach rządu wobec strajkujących nauczycieli wypowiedział się jednak Robert Winnicki (Konfederacja). - Wy staracie się kupić głosy ludzi. Nic innego nie robicie, tylko kupujecie głosy ludzi, na chamsko, przed wyborami - oceniał.


- Wciskacie pieniądze i mówicie "głosujta na nas, bo dostanieta pieniądze". Taka jest wasza metoda.


Zdaniem Winnickiego Prawo i Sprawiedliwość "nie przeprowadziło żadnych systemowych reform oświaty, administracji, spółek skarbu państwa". - Weszliście tam (do rządu - red.) jak SLD, jak PO, nażreć się, nachapać, naobsadzać swoimi, pobudować srebrne wieże i teraz z tego, co zostaje, rozdajecie ludziom jakieś ochłapy - oskarżał. 

 

Dotychczasowe odcinki "Polityki na Ostro" można obejrzeć tutaj.

grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie