Gang złodziei drogich motocykli rozbity. Policja odzyskała pojazdy warte 250 tys. zł

Polska

Kradzieże ekskluzywnych motocykli były specjalnością gangu, który rozbiła policja z Łowicza (Łódzkie). Trzej jego członkowie podejrzani o kradzież z włamaniem trafili do aresztu na 3 miesiące, trzech kolejnych usłyszało zarzut paserstwa.

Jak podała we wtorek rzeczniczka łowickiej Komendy Powiatowej Policji Urszula Szymczyk, cztery cenne, ekskluzywne motocykle: ducati, indian motocycle scout bobber, bmw oraz kawasaki warte ponad 250 tys. zł zostały skradzione 4 kwietnia z garażu na osiedlu Bratkowice w Łowiczu.

 

Motocykle ukryte w stodole 

 

Policyjne śledztwo naprowadziło funkcjonariuszy na trop złodziei mieszkających w powiecie poddębickim; podejrzewano, że w tamtym rejonie mogą być również ukryte skradzione jednoślady.

 

Łowiccy policjanci wspólnie z kolegami z Poddębic weszli na teren dwóch wytypowanych wcześniej posesji 16 kwietnia. Podczas przeszukania jednej z nich policjanci znaleźli trzy z czterech skradzionych w Łowiczu motocykli. Pojazdy były ukryte w stodole pod plandeką i belkami słomy. Na tej posesji został zatrzymany pierwszy z paserów.

 

Zatrzymani

 

Tego samego dnia zatrzymano również dwóch mężczyzn, którzy - zdaniem policji - brali bezpośredni udział w kradzieży motocykli, a następnego - kolejnych trzech: dwóch włamywaczy i pasera. Czwarty ze skradzionych w Łowiczu motocykli również został odnaleziony.

 

Okazało się, że złodzieje działali nie tylko w Łódzkiem, bowiem śledczy znaleźli kolejne dwa motocykle typu cross, skradzione wcześniej na terenie kraju. Funkcjonariusze udowodnili też zatrzymanym włamania do innych garaży w Łowiczu i kradzież m.in. elektronarzędzi.

 

Według rzeczniczki łowickiej policji, zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszało trzech zatrzymanych: 31-latek oraz dwóch 43-latków z powiatu poddębickiego, którzy decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Grozi im do 10 lat więzienia.

 

Z kolei 61- i 40-latek z powiatu poddębickiego oraz 23-letni obywatel Ukrainy usłyszeli zarzuty paserstwa, za które grozi do 5 lat więzienia. Mężczyźni zostali objęci dozorem i mają orzeczony zakaz opuszczania kraju.

 

Większość członków rozbitej grupy przestępczej jest dobrze znana policji; mężczyźni byli już notowani za przestępstwa przeciwko mieniu.

 

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łowiczu, która nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

 

Zobacz wideo: Napad "na dżdżownice". Złodzieje obrabowali automat z żywymi przynętami

 

 

 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie