Przywłaszczali luksusowe auta. Policjanci odzyskali 12 samochodów o wartości 1,5 mln zł

Polska
Przywłaszczali luksusowe auta. Policjanci odzyskali 12 samochodów o wartości 1,5 mln zł
KWP we Wrocławiu

Policjanci z Trzebnicy wspólnie z funkcjonariuszami z Wrocławia rozpracowali grupę zajmującą się przywłaszczeniami luksusowych samochodów. Policjanci zatrzymali dwie osoby, które usłyszały już w tej sprawie zarzuty. Wobec jednego z podejrzanych sąd zastosował tymczasowy areszt.

Policjanci z trzebnickiej komendy policji zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, przy współpracy z funkcjonariuszami z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, zajmowali się sprawą przywłaszczania luksusowych pojazdów będących przedmiotem leasingu. W pierwszym etapie prowadzonych czynności zabezpieczyli dziewięć samochodów.

 

Dolnośląska policja

 

 

Kontynuując swoje działania, funkcjonariusze odzyskali kolejne trzy samochody przywłaszczone przez dwóch zatrzymanych mężczyzn, działających na terenie gminy Trzebnica. Na jednej z posesji w powiecie wrocławskim policjanci odnaleźli dwa samochody osobowe marki VW CC o wartości 120 tys. zł i Chevrolet Camaro o wartości 202 tys. zł, a w Gliwicach zabezpieczono pojazd marki Infinity Q30S o wartości 100 tys. zł.

 

Samochody wrócą do właścicieli

 

Wartość wszystkich dotychczas zabezpieczonych aut to blisko 1,5 miliona złotych. Luksusowe modele wkrótce zostaną zwrócone właścicielom.

 

Obaj zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty przywłaszczenia mienia, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec jednego z nich sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

 

Zatrzymani swą przestępczą działalność rozpoczęli od wyłudzenia od trzech firm telekomunikacyjnych telefonów komórkowych o wartości blisko 200 tysięcy złotych. Pieniądze uzyskane z ich sprzedaży lokowane były w luksusowe samochody tytułem zapłaty ewentualnej kaucji i pierwszych rat leasingowych. Następnie auta będące przedmiotem leasingu były przywłaszczane.

 

Policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tego przestępczego procederu, w tym dotyczące ujawnienia kolejnych aut i ich odzyskania.

 

polsatnews.pl

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie