Mosbacher złożyła Żydom życzenia z okazji święta Paschy. Godek: nie jest pani na placówce w Izraelu

Polska
Mosbacher złożyła Żydom życzenia z okazji święta Paschy. Godek: nie jest pani na placówce w Izraelu
Polsat News

W piątek Żydzi rozpoczęli świętowanie Paschy. Z tej okazji ambasador USA Georgette Mosbacher złożyła na Twitterze życzenia. Głos w tej sprawie zabrała działaczka Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy Kaja Godek, która przypomniała Amerykance, że "nie jest na placówce w Izraelu". Do życzeń odniosła się również posłanka PiS Krystyna Pawłowicz, która nie wierzyła w to, że wysłała je ambasador.

Wśród społeczności żydowskiej w Polsce święto Paschy nazywane jest "Żydowską Wielkanocą".

 

Obchodzone jest na pamiątkę wyzwolenia Izraelitów z niewoli egipskiej. Jest to święto ruchome, w tym roku zbiegło się z katolickim Wielkim Piątkiem. Z tej okazji ambasador Georgette Mosbacher złożyła na Twitterze Żydom życzenia.

 

"Z okazji rozpoczynającego się dziś wieczorem święta Pesach, obchodzonego na pamiątkę wyjścia Izraelitów z niewoli egipskiej, życzę pokoju i radosnego święta! Chag Pesach Sameach, Happy Passover!" – napisała.

 

 

Do życzeń Mosbacher odniosła się Kaja Godek. 

 

"W Polsce obchodzimy Triduum Paschalne zakończone Niedzielą Zmartwychwstania Pańskiego - pamiątkę męki, śmierci i powstania z martwych Jezusa Chrystusa, którego Żydzi nie uznają jako Zbawiciela" - napisała działaczka pro-life. 

 

 

Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz stwierdziła z kolei, że profil, na którym pojawiły się życzenia ambasador Mosbacher jest " chyba fejkowy".

 

"Ktoś chce nas w tych dniach sprowokować i udowodnić, że bazy USA w Polsce nie powinny powstać, by prezydent Trump jesienią do Polski w tej sprawie nie przyjeżdżał - napisała Pawłowicz. 

 

 

Później posłanka PiS zmieniła zdanie i stwierdziła, że Mosbacher złożyła Żydom "stosowne życzenia". 

 

- Wszystkiego najlepszego też od nas - dodała.

 

maw/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie