Mazowsze: służba celno-skarbowa przejęła przesyłki z bronią i amunicją

Polska
Mazowsze: służba celno-skarbowa przejęła przesyłki z bronią i amunicją
Pixabay.com/ falco

Funkcjonariusze służby celno-skarbowej z Mazowsza przejęli przesyłki z ostrą bronią, amunicją i pałkami teleskopowymi - poinformowała PAP rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Anna Szczepańska. Paczki zostały wysłane do Polski ze Stanów Zjednoczonych.

Jak poinformowała PAP Izba Administracji Skarbowej, przejęcie przesyłek z niebezpieczną zawartością to efekt ostatnich kontroli paczek nadanych do Polski z USA, przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego.

 

Szczepańska podała, że w paczkach były trzy pistolety, elementy broni palnej, amunicja, kusze i 82 pałki teleskopowe. Dodała, że prawo dopuszcza przesyłanie takich przedmiotów, ale firmy świadczące usługi pocztowe muszą mieć odpowiednie zezwolenia.

 

- Firmy kurierskie, w przesyłkach których ujawniana jest broń, tego typu usług nie świadczą. Dlatego też, aby ominąć przepisy, zakazany towar najczęściej deklarowany jest jako artykuły gospodarstwa domowego lub rzeczy osobiste o niewielkiej wartości - zaznaczyła rzeczniczka.

 

Jak dodała, służba celno-skarbowa zawsze zawiadamia w takich przypadkach policję, która zabezpiecza nielegalny towar i wyjaśnia m.in. jego przeznaczenie.

 

IAS przypomina, że ten, kto ma broń lub amunicję bez wymaganego zezwolenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie