Policjant zatrzymał ruch i przeprowadził starszą panią przez ulicę. "Byłam tym widokiem oszołomiona"

Polska

Policjant z Białegostoku wstrzymał ruch i pomógł starszej kobiecie przejść na drugą stronę ruchliwej ulicy. Postawa funkcjonariusza poruszyła świadków zdarzenia, dzięki którym nagranie z nietypowej interwencji trafiło do sieci.

Policjant w nieoznakowanym radiowozie zauważył na chodniku przy jednej z ruchliwych ulic Białegostoku niepewnie rozglądającą się starszą kobietę.

 

Funkcjonariusz zatrzymał auto, włączył sygnały, wstrzymał ruch i przeprowadził kobietę na drugą stronę jezdni. Policjanci nie planowali publikować nagrania z wideorejestratora, bo, jak zapewniają, taka sytuacja "to nic nadzwyczajnego". 

 

- Jest to normalna, codzienna sytuacja naszej służby, policja jest nie tylko z bloczkiem mandatowym do karania kierowców, także do pomagania - powiedział Polsat News mł. asp. Ireneusz Konopacki z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.  

 

"Piękny i wzruszający gest"

  

Pomocny policjant nie pozostał anonimowy dzięki świadkom zdarzenia. Jego postawa tak poruszyła jedną z kobiet, która widziała całą sytuację, że poinformowała o niej lokalne media.

 

"Byłam tym widokiem naprawdę oszołomiona. Piękny i wzruszający gest. Odpowiedź na pytanie »gdzie Ci mężczyźni, prawdziwi tacy« brzmi: w nieoznakowanych radiowozach. (...) Bardzo serdecznie pozdrawiam i gratuluję panu, głównemu bohaterowi tej historii" - napisała pani Beata.

 

Policjant przeprowadził kobietę przez ulicę poza przejściem dla pieszych i to na podwójnej ciągłej. Będąc na służbie mógł to zrobić, choć policja apeluje do innych kierowców, by sami pomagali innym tylko w miejscach bezpiecznych.

dk/luq/ polsatnews.pl, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie