Seniorka utknęła na środku ruchliwej ulicy. Nie miała siły, by skorzystać z kładki

Polska

Starsza kobieta próbowała przejść przez ruchliwą jezdnię w Legnicy w miejscu niedozwolonym, ale z powodu natężania ruchu utknęła między pasami. Pomógł policjant, który akurat przejeżdżał tą trasą. Zatrzymał radiowóz, włączył sygnały świetlne i przeprowadził seniorkę przez ulicę. Okazało się, że kobieta chciała dostać się na przystanek, a stan jej zdrowia nie pozwolił wejść na kładkę dla pieszych.

Do zdarzenia doszło na ulicy Pocztowej w Legnicy. Zarejestrowały je kamery monitoringu miejskiego.

 

"Dzielnicowy Komendy Miejskiej Policji w Legnicy mł. asp. Artur Koszycarz, jadąc ulicą Pocztową zauważył na środku jezdni dwupasmowej, przy pasie zieleni, stojącą staruszkę. W tym miejscu przechodzenie przez jednię jest niedozwolone. A ruch z uwagi na przebiegającą tam drogę krajową nr 94 jest znaczny" - podaje legnicka policja w komunikacie. 

 

Problemy ze stawami utrudniały poruszanie się 

 

Funkcjonariusz widząc natężenie ruchu oraz niebezpieczeństwo w jakim znalazła się staruszka postanowił jej pomóc. Zatrzymał radiowóz, włączył sygnały świetlne, wysiadł z pojazdu, chwycił pod rękę staruszkę, zatrzymał ruch i bezpiecznie przeprowadził ją przez ulicę tłumacząc zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i przechodzenia po wyznaczonych przejściach dla pieszych.

 

Jak wyjaśniono, seniorka powiedziała policjantowi, że próbowała dostać się na przystanek autobusowy, ponieważ ma umówioną wizytę lekarską, a przez problemy ze stawami ciężko jest jej się poruszać. 

 

Policja legnicka, polsatnews.pl

msl/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie