Wojskowa odprawa z przymrużeniem oka. Spot MON przed defiladą 3 maja

Polska
Wojskowa odprawa z przymrużeniem oka. Spot MON przed defiladą 3 maja
MON

Będą Leopardy, armatohaubice Krab, zestawy rakietowe Poprad, myśliwce F16, iskry, bieliki oraz wojska amerykańskie i brytyjskie - tak resort obrony narodowej zapowiada planowaną na 3 maja defiladę "Silni w sojuszach". W opublikowanym w środę spocie szef MON Mariusz Błaszczak przeprowadza odprawę wojsk.

"Wojskowe odprawy to poważne spotkania, jednak są momenty, które warto potraktować z przymrużeniem oka, by informacja o ważnym wydarzeniu trafiła do jak największej grupy osób" - brzmi tweet opublikowany przez szefa resortu obrony.

 

Na załączonym spocie widać ministra Błaszczaka, który przeprowadza odprawę przed defiladą, która 3 maja ma przejść ulicami Warszawy. - Czy wszystko gotowe? - pyta na nagraniu szef MON.

 

- Tak jest. Rosomaki, leopardy, armatohaubice Krab, moździerze rakietowe, zestawy rakietowe Poprad, również w gotowości 2 tys. żołnierzy - odpowiada mu jeden z wojskowych.

"Będą sojusznicy"

 

Na defiladzie mają pojawić się także myśliwce F16, śmigłowce, samoloty CASA, iskry i bieliki.

 

- Będą sojusznicy, m.in. Amerykanie, Brytyjczycy, Chorwaci i Rumuni - słyszymy na nagraniu wideo.

 

Do wojskowych dołączyć mają także przedstawiciele służb - policjanci, strażacy i straż graniczna. Rejon przemarszu ma z kolei zabezpieczać żandarmeria wojskowa.

 

- Widzimy się 3 maja na Wisłostradzie. Świętujmy wspólnie 20 lat Polski w NATO i 15 lat w Unii Europejskiej - mówi na koniec szef MON.

zdr/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie