Pięcioro dzieci pod opieką nietrzeźwych rodziców

Polska
Pięcioro dzieci pod opieką nietrzeźwych rodziców
Google Maps

Pięciorgiem dzieci opiekowali się w Kłodzku (Dolnośląskie) nietrzeźwi rodzice. Matka miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie, a ojciec 2,6 promila. Po interwencji policji dzieci trafiły pod opiekę krewnych rodziny.

Jak poinformował Kamil Rynkiewicz z biura prasowego dolnośląskiej policji, o tym, że pijani rodzice opiekują się pięciorgiem dzieci, powiadomił policję jeden z mieszkańców. W lokalu, w którym mieszkała rodzina, policja zastała matkę i ojca oraz ich pięcioro dzieci w wieku od 2 do 13 lat.

 

- Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że matka i ojciec dzieci byli nietrzeźwi. Kobieta miała 3,5 promila alkoholu w organizmie, natomiast mężczyzna - ponad 2,6 promila - przekazał Rynkiewicz.

 

Dzieci trafił pod opiekę ciotki, a o sprawie został poinformowany sąd rodziny. Rynkiewicz podkreślił, że policja sprawdzi, czy rodzice swoim zachowaniem mogli narazić dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

 

- Funkcjonariusze apelują do osób, które zauważą nieprawidłowości w sprawowaniu opieki nad dziećmi, o powiadamianie służb pomocowych. Takie zgłoszenie może nie tylko zapobiec tragedii, ale jest też pomocne służbom w celu podjęcia wczesnych i koniecznych działań opiekuńczych - dodał Rynkiewicz.

jm/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie